Anasayfa / Bilibed Fototerapi Cihazı

Bilibed Fototerapi Cihazı

Bilibed Fototerapi Cihazı

Muayenehanemizde sarılık tedavisi, Bilibed adı verilen fototerapi cihazıyla yapılır. Bilibed, tıpkı klasik fototerapi yöntemleri gibi, bebeğin vücudundaki bilirubin maddesini parçalayıp uzaklaştırarak, sarılık tedavisini gerçekleştirir. Bilibed’in diğer yöntemlere göre, bazı üstünlükleri vardır.

Bilibed’in avantajları nedir?

Hastaneye yatmak gerekmez: Bilibed’in en büyük avantajı, bebeğin hastaneye yatma stresini yaşamadan tedavi etmesidir. Muayenehanede, hatta evde de kolaylıkla uygulanabilen Bilibed, bebeğe acı vermeden tedavi olanağı sağlar.
Yan etkileri yoktur: Klasik fototerapi yönteminde; su kaybı, ciltte döküntü, testislerde mutasyon ve gözün retina tabakasına zarar verme riski vardır. Bu riskleri ortadan kaldırmak için hastanede bebeğe yakın takip yapılır. Oysa gözlere ve üreme organlarına hiçbir zararı olmayan Bilibed’i bebeğin ailesi kolaylıkla uygulayabilir.

Bebeği evinde tedavi eder: Bazı durumlarda evlere de verdiğimiz Bilibed, bebeğin beşiğinin altına yerleştirilerek, sarılık tedavisi gerçekleştirir. Böylece bebeğin, hayatının ilk günlerini evinde geçirmesi sağlanır.

error: Content is protected !!